هزینه ایزوگام پشت بام

 هزینه ایزوگام پشت بام آپارتمان و واحدهای مسکونی بسته به نوع ایزوگام مصرفی و متراژ کار متفاوت است. دلیل عمده تفاوت در هزینه نصب ایزوگام پشت بام، تفاوت در کیفیت ایزوگام میباشد. بالطبع قیمت ایزوگام با کیفیت و استاندارد به دلیل مرغوبیت مواد تشکیل دهنده از نوع متوسط یا نامرغوب بیشتر است. نوع سطح عایق کاری نیز از دیگر عوامل تاثیر گذار در هزینه نصب ایزوگام است. برای محیط های باز مثل پشت بام و استخر که نصب ایزوگام آسانتر است، قیمت نصب ایزوگام نیز کمتر است. ولی برای سطوحی که سختی کار دارد و زمان بیشتری اتلاف میشود، هزینه نصب بالاتر میرود.

 متراژ کار نیز در هزینه اجرای ایزوگام تاثیرگذار است. هزینه نصب ایزوگام برای متراژهای بالا به تناسب پایینتر است ولی هزینه نصب برای متراژ های پایین بیشتر است. زیرسازی سطح نیز به هزینه نصب ایزوگام افزوده میشود. ایزوگام فرسوده قبلی در صورت باد کردن بایستی جمع آوری و به بیرون منتقل شود. در صورت ناهمواری و عدم شیب بندی مناسب باید با ملات سیمان و یا آسفالت شیب آن اصلاح گردد. بر روی سطوح سیمانی، آسفالتی، موزائیک و سنگ بهتر است قبل از نصب ایزوگام یک لایه قیر اجرا شود. 

 

باز کردن و جمع آوری کولرها و دیش ها برعهده شرکت آسا میباشد. ضمن اینکه نصب و تنظیم مجدد آنها برعهده کارفرما است.

 

برآورد هزینه ایزوگام پشت بام

 برای برآورد هزینه ایزوگام پشت بام، مقدار ایزوگام لازم مصرفی را در قیمت هر مترمربع ایزوگام با نصب ضرب میکنیم.

 مقدار ایزوگام مورد نیاز برای پشت بام برابر با متراژ سطح نیست بلکه تابعی از آن است. برای هر سطحی مقدار 25 الی 30 درصد متراژ سطح، ایزوگام بیشتر مصرف می‌شود. مثلا برای پشت بام به مساحت یکصد مترمربع مقدار 125 تا 130 مترمربع ایزوگام لازم است. این افزایش به دلیل اورلپ ایزوگام و همچنین بالا رفتن حدود 25 سانتی متر روی دیواره ها و تیکه کاری های دور لوله ها و زائده ها است.

 پرداخت هزینه ایزوگام پشت بام در مجتمع مسکونی برعهده تمامی واحدها میباشد.

 

هزینه نصب ایزوگام پشت بام

 

کیفیت ایزوگام

 کیفیت ایزوگام از عوامل تاثیر گذار در عایق کاری رطوبتی است که بایستی در انتخاب آن دقت شود. اما ایزوگام مرغوب چیست و چه ویژگی هایی باید دارا باشد؟

 ایزوگام مرغوب و با کیفیت، بایستی دارای تیشو نخدار و پلی استر نبافته، پلاستیک و مشتقات عالی باشد. همچنین ایزوگام استاندارد باید دارای قیر خالص و طبیعی اصلاح شده باشد تا از قدرت چسبندگی بالایی برخوردار باشد. در مورد کیفیت ایزوگام باید عنوان کنیم که یک ایزوگام مرغوب بایستی نرم و انعطاف پذیر باشد. ایزوگام خشک و ترد که هنگام تا کردن با دست بشکند، بالطبع بعد از نصب نیز دچار ترک خوردگی میشود.

 همچنین ایزوگام مرغوب و استاندارد محکم و با دوام بوده و زود پاره نمیشود. لبه های آن کاملا سالم و ضخامت کل رول یکنواخت میباشد.

ایزوگام نامرغوب

 توصیه میشود از ایزوگام های نامرغوب که با اسم های مشابه برندهای معتبر در بازار ارائه میشوند استفاده نکنید. این محصولات نامرغوب و بی کیفیت گاها با پیشوند و پسوند ایزوگام شرق و دلیجان عرضه میشوند.

 در ساخت ایزوگام های نامرغوب از پودرهای مختلف، کوک، ضایعات پالایشگاه، مازوت، ضایعات پلاستیکی و غیره استفاده میشود. اینگونه محصولات از نظر ظاهری هیچگونه تفاوتی با ایزوگام مرغوب ندارند. اتفاقا اینگونه برندهای بی کیفیت علاوه بر وزن و ضخامت بالا، زرق و برق بیشتری هم دارند. لذا غافلگیر مارک ها، نوشته ها، تبلیغات و نقش و نگارهای مختلف روی برچسب آنها نشوید.

 روش ساده شناخت ایزوگام نامرغوب این است که هنگام نصب بوی دود، گازوئیل و روغن سوخته محیط را فرا میگیرد.

ایزوگام دلیجان

 امروزه هر شخصی حتی اگر با ایزوگام سر و کار نداشته باشد اسم ایزوگام دلیجان را شنیده است. به طور تقریبی اکثر محصولات عایق رطوبتی ایزوگام در شهرک صنعتی دلیجان تولید میشود. لذا نام دلیجان بر روی لیبل یا برچسب همه برندهای ایزوگام دیده میشود.

 در شهرک صنعتی دلیجان انواع ایزوگام استاندارد و البته گاها بی کیفیت تولید میشود. پس دلیجان بودن نام ایزوگام به هیچ وجه دلیل بر مرغوبیت آن نیست. چه بسا بی کیفیت ترین محصولات ایزوگام هم گاها در دلیجان تولید شده و نام دلیجان را روی برچسب خود دارند.

ایزوگام شرق

 ایزوگام شرق نیز مثل ایزوگام دلیجان در بازار به وفور یافت میشود. به دلیل برند بودن ایزوگام شرق در گذشته، اکثر شرکتهای تولید کننده ایزوگام در محصولات خود ایزوگام شرق نیز دارند. به همین دلیل ایزوگام شرق نسبت به سایر محصولات شرکت های مختلف تولید کننده، کیفیت پایینی دارد.

نصب ایزوگام

 در مورد نصب ایزوگام باید عنوان کنیم که نصب آن باید توسط متخصصین نصب ایزوگام انجام شود.

 گاها مشاهده میشود افراد عادی و استادکاران بنا، کاشی کار و حتی لوله کش اقدام به نصب ایزوگام میکنند. عدم دقت و مهارت در نصب، باعث عدم چسبندگی موثر و باقی ماندن درز در بین لایه های ایزوگام میشود. نفوذ رطوبت از بین درزها به زیر عایق باعث ورود آب به داخل سقف و داخل سازه ها خواهد بود. تعمیر و یا نصب ایزوگام جدید، علاوه بر اتلاف وقت، هزینه های هنگفتی را برای مصرف کننده خواهد داشت. لذا در انتخاب خود دقت کنیم تا با خیالی آسوده تر برف و باران شهرمان را به تماشا بنشینیم.

عایق کاری ایده آل

 برای یک عایق کاری ایده آل، سطح مورد نظر بایستی کاملا خشک و تمیز باشد. همچنین سطح باید کاملا صاف بوده و شیب ملایمی به سمت آب رو داشته باشد. در صورت ناهمواری و عدم شیب بندی مناسب باید با ملات سیمان و یا آسفالت شیب آن اصلاح گردد. بر روی سطوح سیمانی، آسفالتی، موزائیک و سنگ بهتر است قبل از نصب ایزوگام یک لایه قیر اجرا شود.

 حفظ و نگهداری مناسب از ایزوگام پس از اجرا نیز حائز اهمیت است‌. نگهداری لوازم نوک تیز و مصالح ساختمانی مثل شن، ماسه، آجر، موزائیک و غیره بر روی عایق توصیه نمیشود. گذاشتن کف شور به دهانه ناودان برای جلوگیری از جمع شدن زباله و بسته شدن دهانه چاه ضروری است.

بازدید ماهیانه از پشت بام نیز برای بررسی وضعیت ایزوگام و دهانه آب رو لازم است.

چرا شرکت آسا

  شرکت آسا به عنوان شرکت رسمی ایزوگام، در پروژه های خود، فرایند تهیه، حمل و نصب ایزوگام را طبق یک قرارداد رسمی و معتبر بر عهده میگیرد. آنچه در قراردادهای شرکت آسا اهمیت بالایی دارد، حس مسئولیت ‌پذیری و تعهد به تمام مفاد قرارداد است. این شرکت با برنامه ‌ریزی دقیق، عملیات عایق کاری را طبق زمانبندی در مدت زمان مشخص شده به پایان میرساند.

 شرکت آسا عملیات نصب ایزوگام را با استفاده از بهترین متریال های عایق کاری رطوبتی به بهترین شکل انجام میدهد. این شرکت با سالها تجربه در عرصه عایق رطوبتی، پروژه های محوله را به شکل مطلوب انجام میدهد. داشتن نیروهای متخصص و زبده و همچنین تجهیزات پیشرفته کمک شایانی در عملکرد مطلوب این شرکت داشته است.

 شرکت آسا تمام اقدامات لازم در راستای نصب موفق ایزوگام را مطابق با ضوابط و قوانین موجود انجام میدهد. این شرکت سعی دارد پروژه های محوله را به بهترین شکل ممکن اجرا نموده و رضایت کارفرما را جلب کند.

 امیدواریم با داشتن سالها تجربه در عرصه خدمات ایزوگام بتوانیم خدمات ارزنده ای به شهروندان عزیز ارائه دهیم.

بازدید از محل، کارشناسی، برآورد هزینه و ارائه پیش فاکتور رایگان است.

 

به مدیریت مهندس اسلامی

 09124610098

 

قیمت ایزوگام

 برای اطلاع از قیمت ایزوگام و هزینه نصب آن به لینک قیمت ایزوگام مراجعه نمائید.

 

 

 موضوعات مرتبط:

 قیمت قیرگونی

 

 

 

17 پاسخ ها
 1. علی لطفی

  اگه متراژ واحدها دریک آپارتمان باهم یکسان نباشد .جگونه هزینه باید مساوی پرداخت گردد؟

 2. رضا

  سلام هزینه ایزوگام یکطرف سمت شرقی دیوار آپارتمان هشت واحدی که چهار واحد غربی هستن و چهار واحد شرقی با همه هست یا فقط چهار واحد که دیوارشان نم بارون پس می‌دهد.

 3. محمد مهدی جوزقی

  سلام لطف کنید قانون ( مقرارات ، بخشنامه ، دستورالعمل اجرایی و … ) نحوه محاسبه هزینه ایزوگام را بگوید

 4. سیمین

  سلام
  ما در مجتمعی زندگی میکنیم که در پشت بام آن نیز یک واحد ساخته شده و مقداری از مساحت پشت بام را نیز بعنوان حیاط شخصی در اختیار دارند. و تقریبا نصف پشت بام برای استفاده عمومی هست. ایا هزینه ایزوگام روی پشت بام اون واحد بعهده همه ساکنین هست یا خودش؟

  1. هزینه ایزوگام بر عهده همه است ولی همسایه بالایی اگر بعنوان حیاط خلوت از آنجا استفاده میکند نباید باعث تخریب و آسیب دیدن ایزوگام شود که در این صورت خودش مسئول است.

 5. آریا

  سلام
  ملک من میشه طبقه اول ویک واحد زیر ملکم هست در همکف
  کلا همین دو واحدیم
  زیر بنای ملک من کمتر از ملک پایینی هست
  ملک پایینی خودش جداگانه باقیمانده اضافی ملکش رو ایزوگام کرده که ربطی هم بمن نداره
  اما پشت بام ملکم رو میخام ایزوگام کنم، هزینه بطور مساوی بین من و مالک دیگر،تقسیم میشه،درسته؟

 6. محمد

  سلام ما داخل مجتمع مسکونی زندگی میکنیم که زیر طبقه ی اول(همکف)تعدادی مغازه وجود دارد.آیا هزینه ی ایزوگام به مغازه ها هم تعلق میگیرد؟؟؟

 7. عبدالامیرراشدی

  سلام،مدیرآپارتمان چون خود فروشنده ونصاب ایزوگام است هزینه خریدونصب آنرابماتحمیل و خارج از عرف هزینه اضافی را مطالبه مینمایدقبل ازانجام کار ایزوگام توسط مدیرشرکت دیگری رابرای برآورد هزینه خریدونصب وحمل به محل آوردم که قیمت پیشنهادی وی با همان نوع جنس ایزوگام حدوددومیلیون تومان ازمدیر ارزانتربودلکن مدیرسقف راایزوگام نمود و قسمت سقف واحدماوواحدهای زیرین راایزوگام ننمود،آیا میتوانم برعلیه ایشان شکایت نمایم؟ متشکرمیشوم راهنمائی بفرمائید

  1. با سلام و عرض ادب
   قیمت ایزوگام و همچنین قیمت خدمات نصب تقریبا سلیقه ای بوده و همچنین بطور مداوم در نوسان است.بهتر است کدخدامنشانه حل و فصل نمایید.
   با تشکر

 8. سعید

  سلام ما تو یک اپارتمان 16واحدی هستیم با متراژ های متفاوت پشت بام رو ایزوگام کردیم به صورت لکه گیری که هزینش شده پنج میلیون تومان میخاستم بدونم هزینه ایزوگام بین واحدها چجوری محاسبه میشه مثلا منی که خونم 75متر هست چقد باید هزینه رو بدم اونی که 100 متر یا کمتر و بیشتر هست چقدر 🙏🏻

پاسخ بدهید

اینجا کلیک کنید.
1
تماس از طریق واتساپ
به آسا خوش آمدید.
جهت استعلام قیمت؛ دریافت پیش فاکتور و مشاوره رایگان