هزینه ایزوگام پشت بام آپارتمان به صورت زیر است.

برای یک پشت بام ۱۰۰ متری حدود ۱۳۰ مترمربع ایزوگام مصرف میشود که به دلیل هم پوشانی رول های ایزوگام و نیز بالا رفتن ایزوگام بر روی دیواره ها به اندازه ۲۵ الی ۳۰ سانتی متر و مصرف اضافی بر زیر کولرها و دیش ها و تیکه کاری های دیگر است.

قیمت هر متر مربع ایزوگام با نصب در زمستان سال ۹۸ هر متر مربع ۱۸ الی ۲۸ هزار تومان است که بستگی به کیفیت ایزوگام مصرفی دارد.

این مساله همیشه برای ساکنین طبقه آخر ساختمان پیش آمده که پرداخت هزینه ایزوگام کاری پشت بام آپارتمان بر عهده کیست و آیا فقط ساکنین طبقه آخر مجتمع مسکونی باید هزینه ایزوگام آپارتمان را پرداخت کند یا سایر اعضا نیز باید در پرداخت هزینه شریک باشند و در صورت مشارکت سهم هر کدام از اعضا مساوی است و یا نحوه دیگری محاسبه می‌شود؟

هرچند که در صورت تخریب ایزوگام پشت بام، نفوذ رطوبت به سقف طبقه بالایی آپارتمان اتفاق میافتد و نم و رطوبت ساکنین طبقه بالا را اذیت می‌کند ولی هزینه تعمیر و یا نصب مجدد ایزوگام پشت بام برعهده کل ساکنین بوده و بایستی بطور مشترک و مساوی آن را پرداخت نمایند.

 در صورتی که متراژ واحد ها مساوی نباشد، هر واحد نسبت به متراژ خود هزینه را پرداخت می‌نمایند. 

17 پاسخ ها
 1. رضا

  سلام هزینه ایزوگام یکطرف سمت شرقی دیوار آپارتمان هشت واحدی که چهار واحد غربی هستن و چهار واحد شرقی با همه هست یا فقط چهار واحد که دیوارشان نم بارون پس می‌دهد.

 2. محمد مهدی جوزقی

  سلام لطف کنید قانون ( مقرارات ، بخشنامه ، دستورالعمل اجرایی و … ) نحوه محاسبه هزینه ایزوگام را بگوید

 3. سیمین

  سلام
  ما در مجتمعی زندگی میکنیم که در پشت بام آن نیز یک واحد ساخته شده و مقداری از مساحت پشت بام را نیز بعنوان حیاط شخصی در اختیار دارند. و تقریبا نصف پشت بام برای استفاده عمومی هست. ایا هزینه ایزوگام روی پشت بام اون واحد بعهده همه ساکنین هست یا خودش؟

  1. هزینه ایزوگام بر عهده همه است ولی همسایه بالایی اگر بعنوان حیاط خلوت از آنجا استفاده میکند نباید باعث تخریب و آسیب دیدن ایزوگام شود که در این صورت خودش مسئول است.

 4. آریا

  سلام
  ملک من میشه طبقه اول ویک واحد زیر ملکم هست در همکف
  کلا همین دو واحدیم
  زیر بنای ملک من کمتر از ملک پایینی هست
  ملک پایینی خودش جداگانه باقیمانده اضافی ملکش رو ایزوگام کرده که ربطی هم بمن نداره
  اما پشت بام ملکم رو میخام ایزوگام کنم، هزینه بطور مساوی بین من و مالک دیگر،تقسیم میشه،درسته؟

 5. محمد

  سلام ما داخل مجتمع مسکونی زندگی میکنیم که زیر طبقه ی اول(همکف)تعدادی مغازه وجود دارد.آیا هزینه ی ایزوگام به مغازه ها هم تعلق میگیرد؟؟؟

 6. عبدالامیرراشدی

  سلام،مدیرآپارتمان چون خود فروشنده ونصاب ایزوگام است هزینه خریدونصب آنرابماتحمیل و خارج از عرف هزینه اضافی را مطالبه مینمایدقبل ازانجام کار ایزوگام توسط مدیرشرکت دیگری رابرای برآورد هزینه خریدونصب وحمل به محل آوردم که قیمت پیشنهادی وی با همان نوع جنس ایزوگام حدوددومیلیون تومان ازمدیر ارزانتربودلکن مدیرسقف راایزوگام نمود و قسمت سقف واحدماوواحدهای زیرین راایزوگام ننمود،آیا میتوانم برعلیه ایشان شکایت نمایم؟ متشکرمیشوم راهنمائی بفرمائید

  1. با سلام و عرض ادب
   قیمت ایزوگام و همچنین قیمت خدمات نصب تقریبا سلیقه ای بوده و همچنین بطور مداوم در نوسان است.بهتر است کدخدامنشانه حل و فصل نمایید.
   با تشکر

 7. سعید

  سلام ما تو یک اپارتمان 16واحدی هستیم با متراژ های متفاوت پشت بام رو ایزوگام کردیم به صورت لکه گیری که هزینش شده پنج میلیون تومان میخاستم بدونم هزینه ایزوگام بین واحدها چجوری محاسبه میشه مثلا منی که خونم 75متر هست چقد باید هزینه رو بدم اونی که 100 متر یا کمتر و بیشتر هست چقدر 🙏🏻

پاسخ بدهید

تماس با آسا