قیمت آسفالت

قیمت آسفالت

 در این مقاله به موضوع قیمت روز آسفالت و هزینه های به روز محوطه سازی، راهسازی و آسفالت کاری جاده، خیابان، کوچه، پیاده رو، پشت بام، پارکینگ، نوار حفاری، ترانشه، محوطه کارخانه، باغ، کوچه باغ، مدرسه و سایر سطوح میپردازیم.هزینه آسفالت کاری

قیمت آسفالت به صورت تن و مترمکعب

ردیف نوع آسفالت قیمت هر تن قیمت هر مترمکعب
1 نرمه پشت بامی 1,500,000 3,300,000
2 توپکا 06 1,500,000 3,300,000
3 توپکا 012 1,400,000 3,080,000
4 توپکا 019 1,300,000 2,860,000
5 بیندر 025 1,200,000 2,640,000

هزینه اجرای آسفالت

 قبل از اجرای آسفالت روی سطح مورد نظر بایستی قیرپاشی انجام شود‌. قیر مورد استفاده برای آسفالت کاری قیر امولسیون یا ام سی است که باید به مقدار مناسب بر روی سطح پاشیده شود. قیر پاشی بر روی لایه اساس، پریمکت نام دارد که مقدار آن 1/2 کیلوگرم برای هر مترمربع است. قیر پاشی بر روی سطح آسفالت و یا بتن تک کت نامیده میشود که مقدار آن 0/5 کیلوگرم میباشد‌. عملیات قیر پاشی هم به صورت مکانیزه و هم دستی اجرا میشود‌.

هزینه قیرپاشی

 هزینه قیرپاشی پریمکت هر مترمربع 20 هزار تومان و تک کت هر مترمربع 10 هزار تومان است.

نوع قیرپاشی قیمت به تن قیمت به مترمربع
پریمکت 15,000,000 20,000
تک کت 15,000,000 10,000

آسفالت کاری

 پخش آسفالت شامل دو لایه زیره و رویه است. لایه زیره پس از لایه پریمکت، و لایه رویه پس از لایه تک کت اجرا میگردد. 

 برای لایه زیره یا آستر از آسفالت دانه درشت بیندر 025 که استحکام بیشتری دارد استفاده میشود. برای لایه رویه یا روکش نیز از آسفالت توپکا 019 یا 012 که دانه بندی ریزتری دارند استفاده میگردد.

 حداکثر ضخامت آسفالت پخش شده بایستی پنج سانتیمتر باشد. در غیر این صورت آسفالت ریخته شده به خوبی کوبیده نشده و در آینده ای نزدیک موج دار شده و یا نشست کرده و باعث ترک خوردگی میگردد. اگر میخواهید آسفالت با ضخامت بیشتری ریخته شود بایستی به لایه های حداکثر پنج سانتیمتری تقسیم شود.

 حداقل ضخامت آسفالت پخش شده بر روی سطوح خاکی بایستی 5 سانتیمتر باشد. ولی بر روی سطوح آسفالتی و بتونی میتوان 3 سانتیمتر نیز اجرا کرد.

هزینه پخش آسفالت با مصالح

 هزینه تهیه، حمل و پخش آسفالت کاری در سال 1401 به ازای هر یک سانتیمتر ضخامت 40 هزار تومان میباشد.

ضخامت آسفالت واحد  قیمت به تومان
1cm  مترمربع 40,000
3cm  مترمربع 120,000
4cm  مترمربع 160,000
5cm  مترمربع 200,000
7cm  مترمربع 280,000
10cm  مترمربع 400,000
12cm  مترمربع 480,000

 

محوطه سازی و راه سازی شامل مراحل زیرسازی و روسازی است. مرحله زیرسازی آیتم هایی نظیر خاکبرداری و خاکریزی را شامل میشود. روسازی هم شامل اجرای لایه زیراساس، اساس، قیرپاشی و آسفالت کاری است.

زیر سازی

 عملیات زیر سازی برای جلوگیری از نشست و یا ترک خوردگی آسفالت اجرا میشود. عملیات حفاری، خاکبرداری، حمل نخاله به بیرون، خاکریزی، تسطیح، آب پاشی و کوبیدن از مراحل زیر سازی به شمار میرود.

هزینه خاکبرداری

 اجرای آسفالت بر روی خاک نرم (نباتی) صحیح نیست زیرا این خاک با جذب آب خمیری میشود و باعث نشست و ترک خوردگی آسفالت میگردد. در صورت وجود خاک نباتی بایستی خاکبرداری صورت گیرد و راکفیل و سابگرید و یا خاک مخلوط جایگزین آن گردد. عمق خاکبرداری از ده سانتیمتر تا چندین متر و بسته به کد ارتفاعی و نوع کاربری سطح مورد نظر، متغیر است.

 هزینه خاکبرداری و حمل آن به بیرون از کارگاه هر متر مکعب، 300 هزار تومان میباشد. هزینه اجرای هر مترمربع راکفیل و سایگرید 100 هزار تومان است. ضخامت هر لایه زیرسازی به طور میانگین پانزده سانتیمتر میباشد.

تسطیح و کوبیدن بستر موجود

 هزینه رگلاژ، تسطیح و کوبیدن سطح در صورت عدم نیاز به خاکبرداری و خاکریزی یا شن ریزی، هر متر مربع 30 هزار تومان میباشد.

 روسازی بعد از خاکریزی و کوبیدن آن اجرا میشود شامل اجرای لایه زیر اساس (ساب بیس)، اساس (بیس)، قیر پاشی و پخش آسفالت است. لایه زیر اساس یا ساب بیس (اجرای خاک مخلوط) در یک تا دو لایه با ضخامت حداکثر پانزده سانتیمتری اجرا می‌شود. بعد از اجرای لایه های زیر اساس نوبت به اجرای لایه اساس یا همان بیس (شن ریزی) میرسد. لایه اساس نیز در یک مرحله و با ضخامت حداکثر پانزده سانتیمتر اجرا میشود. هزینه تهیه، حمل، پخش، آب پاشی و کوبیدن هر متر مربع زیر اساس و اساس 100 هزار تومان است.

نوع عملیات واحد قیمت به هزار تومان  
خاکبرداری و حمل مترمکعب 300  
تسطیح و غلطک زدن مترمربع 30  
اجرای لایه زیر اساس مترمربع 100  
اجرای لایه اساس مترمربع 100  

فاکتور رسمی، مالیات بر ارزش افزوده و بیمه

 برای اشخاص حقوقی در صورت درخواست کارفرما به ارائه فاکتور رسمی مبلغ 9% به مبالغ فوق به عنوان مالیات بر ارزش افزوده اضافه میشود. به خدمات آسفالت کاری حق بیمه نیز به عنوان کسورات قانونی تعلق میگیرد. در صورت عدم تمایل کارفرما به فاکتور رسمی، کسورات مالیات بر ارزش افزوده و بیمه لحاظ نخواهد شد.

هزینه آسفالت کاری

اجرای مکانیزه و دستی

 پخش آسفالت به دو روش دستی و مکانیزه صورت میپذیرد. در پخش دستی نیروی انسانی شامل استادکار ماله کش، استادکار غلطک زن و چند نفر کارگر ساده مورد نیاز است. در اجرای ماشینی یا مکانیزه از ماشین آلات پخش آسفالت استفاده میگردد که شامل فینیشر (دستگاه پخش آسفالت)، غلطک فلزی و غلطک لاستیکی است. اجرای آسفالت به صورت مکانیزه برای متراژهای بالا و محیطهای باز کاربرد دارد. برای متراژهای بالا که دستگاه فینیشر قدرت مانور نداشته باشد بالطبع اجرای دستی جایگزین میگردد.

 شرکت آسا عملیات آسفالت کاری را به صورت مکانیزه توسط به روزترین ماشین آلات زیرسازی و پخش آسفالت اجرا میکند. اجرای آسفالت به صورت دستی نیز توسط اکیپ مجرب آسفالت کاری با رعایت استانداردهای پخش آسفالت صورت میگیرد. همچنین زیرسازی، تسطیح و شیب بندی مناسب قبل از اجرای آسفالت توسط این شرکت به بهترین شکل اجرا میشود.

مواد اولیه با کیفیت

 استفاده از مواد اولیه با کیفیت و استاندارد برای یک پروژه راه سازی و محوطه سازی امری ضروری است که بایستی رعایت شود. برای قیرپاشی سطح قبل از پخش آسفالت بایستی از قیر MC یا امولسیون مرغوب استفاده گردد. همچنین انتخاب آسفالت مرغوب با درصد قیر مناسب برای یک پروژه موفق حائز اهمیت است. برای سطوح مختلف نیز استفاده از آسفالت با دانه بندی مناسب امری ضروری است.

 شرکت آسا پروژه های مختلف محوطه سازی و راه سازی را با استفاده از بهترین متریال های مورد نیاز آسفالت کاری انجام میدهد. این شرکت با سالها تجربه در عرصه آسفالت کاری تمامی پروژه های محوله را به شکل مطلوب انجام میدهد. داشتن نیروهای متخصص و زبده و همچنین تجهیزات پیشرفته کمک شایانی در عملکرد مطلوب این شرکت داشته است.

آسفالت کاری

آسفالت کاری با مصالح

 شرکت آسا در پروژه های محوله، فرایند تهیه، حمل مصالح و اجرا به صورت یکجا بر عهده میگیرد. آنچه برای ما اهمیت بالایی دارد اجرای استاندارد و بی عیب و نقص آسفالت همراه با مسئولیت ‌پذیری و ضمانت کار برای آینده آن است. این شرکت سعی دارد پروژه های محوله را به بهترین شکل ممکن، در مدت زمان مشخص شده اجرا نموده و رضایت کارفرما را جلب کند.

 امیدواریم با داشتن سالها تجربه در عرصه خدمات آسفالت کاری بتوانیم خدمات ارزنده ای به شهروندان عزیز ارائه دهیم.

آسفالت کاری 

نگهداری از آسفالت

 پس از اتمام عملیات آسفالت کاری بهتر است بر روی آن پودر سنگ و سیمان سیاه پخش شود. این امر باعث پر شدن خلل و فرج آسفالت و کاهش اصطکاک بین لاستیک ماشینها و سطح آسفالت میشود. لذا تماس لاستیک با آسفالت گرم آسیبی به آن نمیزند. تردد بر روی آسفالت زمانی مجاز خواهد بود که درجه حرارت آسفالت از 40 درجه سانتیگراد کمتر بوده و یا حداقل 3 ساعت از اتمام پخش آسفالت گذشته باشد.

 در پایان

 آرزو میکنیم هرگاه مشتریان عزیز دنبال کالا و خدمات با کیفیت و قیمت مناسب باشند سریعا به آن دست یابند و تلاش میکنیم این امر را محقق سازیم. برای کسب اطلاعات بیشتر و راهنمایی های مفید با ما تماس بگیرید، کارشناسان ما در اسرع وقت در محل حضور یافته و هزینه آسفالت کاری پروژه تان را در اختیارتان قرار میدهند.

 بازدید از محل، کارشناسی، مشاوره، برآورد هزینه محوطه سازی و آسفالت کاری و ارائه پیش فاکتور رایگان میباشد. ضمن اینکه قیمت های ارائه شده کاملا بروز میباشند‌.

سپاس از همراهی تان؛

 موارد مرتبط:

هزینه جدول گذاری

اینجا کلیک کنید.
1
تماس از طریق واتساپ
به آسا خوش آمدید.
جهت استعلام قیمت؛ دریافت پیش فاکتور و مشاوره رایگان