شرکت آســــــا (سهامی خاص)
ارائه دهنده خدمات راه و ساختمان
ارتباط با مدیریت : 09124610098

هزینه آسفالت کاری در سال 1401

 هزینه محوطه سازی و آسفالت کاری در سال 1401

 هزینه آسفالت کاری جاده، خیابان، کوچه، پیاده رو، محوطه، پشت بام، پارکینگ، نوار حفاری، ترانشه و سایر سطوح در سال 1401 به ترتیب زیر است

 قیر پاشی

 قبل از اجرای آسفالت روی سطح مورد نظر بایستی قیرپاشی انجام شود‌. قیر مورد استفاده برای آسفالت کاری قیر امولسیون یا ام سی است که باید به مقدار مناسب بر روی سطح پاشیده شود. قیر پاشی بر روی لایه اساس، پریمکت نام دارد که مقدار آن 1/2 کیلوگرم برای هر مترمربع است. قیر پاشی بر روی سطح آسفالت و یا بتن تک کت نامیده میشود که مقدار آن 0/5 کیلوگرم میباشد‌. عملیات قیر پاشی هم به صورت مکانیزه و هم دستی اجرا میشود‌.

 هزینه پریمکت هر مترمربع 20 هزار تومان و تک کت هر مترمربع 8 هزار تومان است.

 

نوع قیرپاشی واحد سطح قیمت به هزار تومان
پریمکت متر مربع 20
تک کت متر مربع 8

 آسفالت کاری

 پس از پریمکت، عملیات پخش آسفالت یا همان بتن آسفالتی بر روی آن انجام میشود‌ که شامل دو لایه زیره و رویه است.

 برای لایه زیره یا آستر از آسفالت دانه درشت بیندر 025 که استحکام بیشتری دارد استفاده میشود. برای لایه رویه یا روکش نیز از آسفالت توپکا 019 یا 012 که دانه بندی ریزتری دارند استفاده میگردد.

 حداکثر ضخامت آسفالت پخش شده بایستی پنج سانتیمتر باشد. در غیر این صورت آسفالت ریخته شده به خوبی کوبیده نشده و در آینده ای نزدیک موج دار شده و یا نشست خواهد کرد. اگر میخواهید آسفالت با ضخامت بیشتری ریخته شود بایستی به لایه های حداکثر پنج سانتیمتری تقسیم شود.

 پخش آسفالت به دو روش دستی و مکانیزه صورت میپذیرد. در پخش دستی نیروی انسانی شامل استادکار ماله کش، استادکار غلطک زن و چند نفر کارگر ساده مورد نیاز است. در اجرای ماشینی یا مکانیزه از ماشین آلات پخش آسفالت استفاده میگردد که شامل فینیشر ( دستگاه پخش آسفالت )، غلطک فلزی و غلطک لاستیکی است. اجرای آسفالت به صورت مکانیزه برای متراژهای بالا و محیطهای باز کاربرد دارد. برای متراژهای بالا که دستگاه فینیشر قدرت مانور نداشته باشد بالطبع اجرای دستی جایگزین میگردد.

هزینه آسفالت کاری

 نمونه آنالیز قیمت آسفالت کاری

 نمونه آنالیز قیمت آسفالت کاری ( هزینه تهیه، حمل و اجرای آسفالت بدون در نظر گرفتن هزینه زیرسازی ) در سال 1401 بدین ترتیب است.

 قیمت قیرپاشی همچنان که عنوان شد هر مترمربع 20 هزار تومان است. قیمت پخش هر مترمربع آسفالت نیز به ازای هر یک سانتیمتر ضخامت 30 هزار تومان میباشد. حداقل ضخامت آسفالت پخش شده بر روی سطوح خاکی بایستی 5 سانتیمتر باشد. ولی بر روی سطوح آسفالتی و بتونی میتوان 3 سانتیمتر نیز اجرا کرد.

ضخامت آسفالت واحد سطح قیمت به هزار تومان
3cm مترمربع 90
4cm  مترمربع 120
5cm  مترمربع 150
7cm  مترمربع 210
10cm  مترمربع 300

 به همین ترتیب با افزایش ضخامت برای هر یک سانتیمتر 30 هزار تومان افزوده میشود. برای آسفالت کاری پشت بام از آسفالت نرمه 04 یا توپکای 06 استفاده میشود. قیمت پخش این نوع آسفالت برای هر مترمربع 120 هزار تومان است که با ضخامت میانگین دو سانتیمتر اجرا میشود.

 قیمت های ذکر شده برای متراژ های پانصد متر مربع بوده و برای متراژ های کمتر، قیمت بالاتر است. همچنین برای متراژ های بیشتر از دو هزار متر مربع تخفیف تعلق میگیرد.

 فاکتور رسمی، مالیات بر ارزش افزوده و بیمه

 برای اشخاص حقوقی در صورت درخواست کارفرما به ارائه فاکتور رسمی مبلغ 9% به مبالغ فوق به عنوان مالیات بر ارزش افزوده اضافه میشود. به خدمات آسفالت کاری حق بیمه نیز به عنوان کسورات قانونی تعلق میگیرد. در صورت عدم تمایل کارفرما به فاکتور رسمی، کسورات مالیات بر ارزش افزوده و بیمه لحاظ نخواهد شد.

 نگهداری از آسفالت

پس از اتمام عملیات آسفالت کاری بهتر است بر روی آن پودر سنگ و سیمان سیاه پخش شود. این امر باعث پر شدن خلل و فرج آسفالت و کاهش اصطکاک بین لاستیک ماشینها و سطح آسفالت میشود. لذا تماس لاستیک با آسفالت گرم آسیبی به آن نمیزند. توصیه میشود در تابستان و هوای گرم بر روی آسفالت تازه اجرا شده به مدت 24 ساعت تردد انجام نگیرد و یا حداقل رانندگی به صورت ملایم صورت پذیرد.

 

هزینه آسفالت کاری

درباره زیر سازی

 عملیات زیر سازی برای جلوگیری از نشست و یا ترک خوردگی آسفالت اجرا میشود. عملیات حفاری، خاکبرداری، حمل نخاله به بیرون، خاکریزی، تسطیح، آب پاشی و کوبیدن از مراحل زیر سازی به شمار میرود.

هزینه خاکبرداری

 در برخی از پروژه های آسفالت کاری، به دلیل وجود خاک نرم در سطح بایستی خاکبرداری صورت گیرد، عمق خاکبرداری از ده سانتیمتر تا چندین متر و بسته به کد ارتفاعی مورد نظر، متغیر است.

 هزینه خاکبرداری در صورت حمل نخاله به بیرون از کارگاه هر متر مکعب، 200 هزار تومان میباشد. هزینه اجرای هر مترمربع راکفیل، 80 هزار تومان و سابگرید 70 هزار تومان است. ضخامت هر لایه خاک ریزی به طور میانگین پانزده سانتیمتر میباشد.

 هزینه رگلاژ، تسطیح و کوبیدن سطح در صورت عدم نیاز به خاکبرداری و خاکریزی، هر متر مربع 20 هزار تومان میباشد.

 روسازی آسفالت کاری بعد از خاکریزی و کوبیدن آن اجرا میشود که روسازی شامل اجرای زیر اساس، اساس، قیر پاشی و پخش آسفالت است. لایه زیر اساس یا ساب بیس در یک تا دو لایه با ضخامت میانگین پانزده سانتیمتر اجرا میشود. هزینه تهیه، حمل، پخش، آب پاشی و کوبیدن هر متر مربع لایه زیراساس 80 هزار تومان میباشد. بعد از اجرای لایه های زیر اساس نوبت به اجرای لایه اساس یا همان بیس میرسد. لایه اساس نیز معمولا در یک مرحله و با ضخامت میانگین پانزده سانتیمتر اجرا میشود. هزینه تهیه، حمل، پخش، آب پاشی و کوبیدن هر متر مربع اساس یکصد هزار تومان است.

نوع عملیات واحد قیمت به هزار تومان
خاکبرداری مترمکعب 200
تسطیح و غلطک زدن مترمربع 20
اجرای لایه زیر اساس مترمربع 80
اجرای لایه اساس مترمربع 100

 چرا شرکت آسا

 شرکت آسا خدمات محوطه سازی، راه سازی و آسفالت کاری را با بالاترین کیفیت و قیمتی مناسب انجام میدهد. این شرکت عملیات آسفالت کاری را به صورت مکانیزه توسط به روزترین ماشین آلات زیرسازی و پخش آسفالت اجرا میکند. اجرای آسفالت به صورت دستی نیز توسط اکیپ مجرب آسفالت کاری با رعایت استانداردهای پخش آسفالت صورت میگیرد. همچنین زیرسازی، تسطیح و شیب بندی مناسب قبل از اجرای آسفالت توسط این شرکت به بهترین شکل اجرا میشود.

 تهیه مصالح استاندارد و با کیفیت برای پروژه راه سازی و محوطه سازی امری ضروری است که بایستی رعایت شود. استفاده از  قیر MC یا امولسیون برای قیرپاشی سطح قبل از پخش آسفالت جزء اصلی آسفالت کاری به شمار میرود. استفاده از آسفالت با کیفیت با درصد قیر مناسب برای یک پروژه موفق حائز اهمیت است. همچنین انتخاب نوع آسفالت از لحاظ دانه بندی برای سطوح مختلف باید با وسواس بیشتری صورت گیرد. شرکت آسا پروژه های مختلف محوطه سازی و راه سازی را با استفاده از بهترین متریال های مورد نیاز آسفالت کاری انجام میدهد. 

 شرکت آسا با سالها تجربه در عرصه آسفالت کاری تمامی پروژه های محوله را به شکل مطلوب انجام میدهد. داشتن نیروهای متخصص و زبده و همچنین تجهیزات پیشرفته کمک شایانی در عملکرد مطلوب این شرکت داشته است.

آسفالت کاری

مقررات شرکت آسا

  شرکت آسا در پروژه های محوله، فرایند تهیه، حمل مصالح و اجرا را طبق یک قرارداد معتبر بر عهده میگیرد. آنچه در قراردادهای ما اهمیت بالایی دارد، حس مسئولیت ‌پذیری و تعهد به تمام مفاد قرارداد است. این شرکت با برنامه ‌ریزی دقیق، پروژه های محوله را طبق زمانبندی در مدت زمان مشخص شده به پایان میرساند. این شرکت اقدامات لازم در راستای انجام موفق پروژه آسفالت کاری را مطابق با ضوابط و قوانین موجود انجام میدهد. شرکت آسا تلاش میکند پروژه های محوله را به بهترین شکل ممکن اجرا نموده و رضایت کارفرما را جلب کند.

 امیدواریم با داشتن سالها تجربه در عرصه آسفالت کاری، بتوانیم خدمات مفید و ارزشمندی به مشتریان عزیز ارائه دهیم.

آسفالت کاری

 

 آرزو میکنیم هرگاه مشتری دنبال کالا و خدمات با کیفیت و قیمت مناسب باشد سریعا به آن دست یابد و تلاش میکنیم این امر را محقق سازیم. برای کسب اطلاعات بیشتر و راهنمایی های مفید با ما تماس بگیرید، کارشناسان ما در اسرع وقت در محل حضور یافته و هزینه آسفالت کاری پروژه تان را در اختیارتان قرار میدهند.

بازدید از محل، کارشناسی، مشاوره، برآورد هزینه محوطه سازی و آسفالت کاری و ارائه پیش فاکتور رایگان میباشد.

سپاس از همراهی تان؛ شرکت آسا، پیمانکار رسمی آسفالت کاری 

به مدیریت مهندس اسلامی

09124610098

 

 موارد مرتبط:

هزینه جدول گذاری

 

 

سپاس از اینکه سایت آسا را انتخاب کرده اید.
اینجا کلیک کنید.
1
تماس از طریق واتساپ
به آسا خوش آمدید.
جهت استعلام قیمت؛ دریافت پیش فاکتور و مشاوره رایگان