درباره ایزوگام

 ایزوگام یک ورق پیش ساخته عایق رطوبتی است که از قیر اصلاح شده، تیشو، پلی استر و فویل آلومینیومی تشکیل شده است.
 این عایق رطوبتی که جایگزین قیرگونی شده است در عایق کاری سطوح مختلف از جمله پشت بام، سرویس‌های بهداشتی، تراس، پی و دیوار، تونل، استخر، سد، کانال های آبرسانی و تاسیساتی و موارد مشابه مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 در تولید ایزوگام استاندارد و با کیفیت از قیر پلیمری استفاده می‌شود که چسبندگی مناسبی دارد و بوی مطبوع قیر از آن استشمام می‌شود ولی در تولید ایزوگام نامرغوب و بی کیفیت از قیرهای دمیده، ضایعات پالایشگاهی و روغن های سوخته استفاده می‌گردد و هنگام اجرا  بوی نامطبوع گازوئیل محیط را فرا می‌گیرد. این نوع ایزوگام  عمر چندانی نداشته و خیلی سریع تر از آنچه انتظار داریم از سطح جدا می‌شود.

 نکته بعدی در مورد عایق ایزوگام اینکه باید دارای انعطاف مناسبی باشد و در هنگام تا شدن و فشار مقاومت کرده و نشکند.
 طول هر بسته ایزوگام ۱۰ متر، عرض آن ۱ متر و ضخامت آن نیز ۴ میلیمتر است.
 وزن هر بسته ایزوگام استاندارد، حدود ۴۰ کیلوگرم می‌باشد.
 در مورد اجرای ایزوگام، ذکر این نکته هم ضروری است که سطح مورد اجرا باید کاملا تمیز و عاری از هرگونه گرد و خاک بوده و همچنین صاف و کاملا خشک باشد.
برای سطوح سیمانی و همچنین آسفالت های قدیمی و فرسوده، قبل از اجرای ایزوگام، باید حتما یک لایه قیر اجرا شود.
 لازم به ذکر است که اجرای ایزوگام باید توسط متخصص عایق کاری صورت پذیرد. گاها مشاهده می‌شود که خود افراد صاحب کار و یا استادکاران بنا، کاشی کار، نقاش و امثالهم اقدام به نصب می کنند که متاسفانه عدم مهارت و دقت کافی آنها با اجرای غیر صحیح همراه بوده و در آینده ای نزدیک شاهد تخریب ایزوگام و نفوذ آب باران و برف به سطح زیرین ایزوگام خواهیم بود.
 لذا به مصرف کننده توصیه می‌شود هم در انتخاب ایزوگام و هم اجرای آن موارد ذکر شده را رعایت کند تا دغدغه‌ ای از بابت نم و رطوبت نداشته باشد.

 برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید تا همکاران ما بصورت رایگان اطلاعات دقیقتری را در اختیارتان قرار دهند.

موفق و پیروز باشید.

شرکت آسا

تماس با آسا